четвер, 25 лютого 2016 р.

ВПЄРЄДІ ПЛАНЄТИ ВСЕЙ. Частина 1, "Най, най, най..."



Писати про чергові розборки між диктатурою та демократами мені ліниво, тут вже писано і переписано все вздовж і наперед. Розглядати демократію versus диктатуру в світлі духовних законів не хочу, для більшості це – ахінея. То ж пропоную розглянути змагання між цими двома устроями в доступному всім економічному плані. Хоча в якості ілюстрацій нам таки доведеться звернутись до нелюбимого на Рєпі РЖ. Ну і в якості найкращого прикладу візьмемо двох антагоністів, «диктатура пролетаріату» - СРСР і «світ рівних можливостей» - США.

Чому саме ці країни вибрані? Ну по перше, обидві вони вважаються «наддержавами». По друге, обидві країни мають з подостатком ресурсу – корисних копалин: нафти, газу, урану, різноманітних металів, вугілля, дерева, золота, діамантів, та всього. І обидві з подостатком мають людський ресурс. Населення в обох країнах скільки, що той же Жуков, наприклад, трупами переправи мостив підчас Другої світової війни, і нічого. Вистачило ще й лишилось. Обидві країни «сшиті» з клаптиків. Тільки в одній було п`ятнадцять, а в другій п`ятдесят. Коли мені розповідають, що в 20-х роках СРСР був розорений війнами і тільки "става на ноги" я пригадую "велику депресію" США. Коли мені скажуть, що післявоєнний СРСР допомагав третім країнам, встановлюючи в африканських селах пам`ятникии Лєніну, то й Америка не стояла осторонь. Хіба тільки пам`ятники Лінкольну не тикала де попало. Та все ж різниця між тими країнами є, і виглядає вона досить суттєво. Одна – країна диктатури пролетаріату, де «все для народу і во ім`я народу». Друга – «країна загниваючого капіталізму», де все для капіталістів.

І от що цікаво, «загниваюча» країна ніколи не намагалась довести, що вона крутіше і моцніше і, і, і… тої, яка розвивалась і будувалась, де робітники і селяни перемогли. А СРСР, як не дивно, чомусь на протязі всього свого існування намагався довести, що він – впєрєді планєти всей. І, що цікаво, тепер цю його ініціативу підхопила Росія, яка офіційно себе проголосила правонаступницею СРСР. І, напевне, підхопила той же комплекс неповноцінності, яким, власне, страждала ще з часів Петра 1. 

Візьмемо практично любу технічну (і не тільки) літературу. Всюди буде написано, що спочатку це винайшли росіяни. Навіть якщо цим користується весь світ окрім самих росіян, але всеодно це винайшли росіяни! Невеличкий приклад з рядового, середньостатистичного залізничного сайту:

-         -  Первый в мире работоспособный тепловоз Щэл1 (Гэ-1):
-         - Эмх-3 - самый мощный тепловоз в мире. СССР.
-         - Самый быстрый тепловоз. ТЭП80-002. 273 км/ч. Тоже наш.

І захотілось мені розглянути, на деяких найбільш яскравих прикладах, хто ж там був попереду, і як саме, в тому одвічному змаганні. А заодно помахаємо лапкою і тим, хто зараз посилено співає солодкої, як же добре жилося в СРСР, при соціалізмі, що «переміг». Порівнювати зарплати і купівельну спроможність робітників, селян, «трудової інтелігенції» та номенклатури КПРС з зарплатою американських громадян – не тема цієї статті. Нагадаю тим, хто забув (чи не знав), що всі експерименти і програми СРСР оплачувались з держбюджету, тобто з кишені того робітника і селянина. А експерименти і програми «клятих капіталістів» оплачувались в основному з кишені тих же капіталістів – за розробки платили компанії-замовники.

І не будемо ми дивитись на те хто «самий-самий», а розглянемо, скільки було побудовано тих чи інших одиниць техніки, яку інфраструктуру треба було звести для їх функціонування, як вони себе проявили в експлуатації, наскільки були корисними «народному господарству» чи фірмам-замовникам, і яка їхня подальша доля. Власне, розглянемо не політичний чи ідеологічний блиск (так і хочеться згадати назву роману «Блиск та жебрацтво куртизанок»), а економічну віддачу від того всього.
А тепер пройдемось по пунктам заявленим на тому залізничному сайті.





Первый в мире работоспособный тепловоз Щэл1 (Гэ-1).
ЩЭЛ1 (Щ-ЭЛ-1, спочатку ЯГ№1, потім Гэ1 и Юэ002). Рік побудови 1924. Збудований за проектом інженера Якова Модестовеча Гаккеля (щось дуже таке, російське, ім`я та прізвище). Потужність англійського дизеля «Віккерс» - 1000 кс. Всього побудовано – 1 (один).




З 1925 по 1927 експлуатувався на Московсько-Курській залізниці і на Кавказі. Хоча складно сказати – експлуатувався. Через часті несправності більше знаходився в ремонті, ніж під потягами, а всього лиш через три роки після побудови був взагалі відставлений від поїзної роботи (це називається работоспособный). Пробіг його також був чисто символічним. З 1934 року експлуатувався в якості електростанції. Нині – музейний експонат (і то добре).



На противагу йому, другий номер, Ээл2 конструкції професора Київського політехнічного інституту Ю.В.Ломоносова, побудований на заводі Есслінген поблизу Штутгарта (Німеччина) пропрацював під потягами практично три десятиліття. В 1954 році був виведений в резерв у цілком справному стані, як такий, що морально застарів. Цікаво, що в подяку за реально працездатний тепловоз Ю.Ломоносова проголосили ворогом народу, і в живих він лишився лише тому, що йому вистачило кебети в СРСР не повертатись.


Ээл2 або Юэ-001 з тендером-холодильником.

А як «у них»? Перші американські тепловози з електропередачою General Electric з двигунами на бензині випускались вже з 1909 року. За період з 1909 по 1917 роки було випущено понад 80 одиниць, і їх випуск припинився лише через дороговизну палива. В 1917 р. General Electric збудувала перший дизель і, відповідно, макетний зразок дизельного мотовоза, як їх тоді називали, а по суті тепловоза з електропередачою. В 1918 р. було збудовано ще три тепловоза, один з яких був перероблений в бронедрезину і переданий армії США.


Jay Street Connecting RR GE #4, потужністю 200 кінських сил, 
збудований у 1918 році.

Наприкінці 1923 року General Electric на пару з Ingersoll Rand збудувала демонстраційний тепловоз, котрий з легкістю тягнув 93 порожніх вагони. American Locomotive Company (скорочено ALCO), випустила свій варіант тепловоза в 1925 році під назвою AGEIR. Ця абревіатура зазначала, що у створені тепловоза були задіяні General Electric (електричне обладнання) та Ingersoll Rand (дизель).


100-тонний 600-сильний дизель-електричний 
локомотив GE (AGEIR) 1920-х років. 


Компоновка AGEIR стала класичною для переважної більшості тепловозів з електропередачею. Так же як і компоновка його кабіни стала стандартом: – ліворуч контролер машиніста і реверсор, праворуч – поїздний та локомотивний крани машиніста (пневматичне гальмо).







Уже в 1928 году перший пасажирський тепловоз випустили спільними зусиллями американських та канадських компаній. Ну і щоб не бути голослівною - трішки американських локів з датами їх випусків.  


На жаль, малопотужні Oil-Electric Locomotive з першими дизелями потужністю 300 - 600 к.с. в тогочасній Америці могли застосовуватись в основному як маневрові, бо великий (і щоразу зростаючий) грузопотік вже потребував локомотивів потужністю в районі 6000 к.с., а таких дизелів на той момент не існувало. Тому американці продовжили експериментувати з паровозами.

Проте саме побудова тепловозів General Electric дозволила відпрацювати основні принципи і схеми побудови тепловоза, та закласти основи автоматичного регулювання електропередачі. Це призвело до створення одної з перших практичних схем такого регулювання – схеми Лемпа, яка потім застосовувалась по всьому світу, в тому числі на радянських тепловозах Тэ1, Тэ2, Тэ3 та інших. Перші ж радянські тепловози з електропередачою керувались по схемі Вард-Леонарда, яку цей американський інженер запропонував ще в 1891 році. Цікаво, що ця схема експлуатується в деяких машинах (наприклад кар`єрних екскаваторах) і понині.

Враховуючи вищенаведене, гадаю, буде справедливим казати, (як і вказується на деяких правдивих а не агітаційних залізничних сайтах), що ЩЭЛ1 був першим не в СВІТІ, а в Росії (СРСР) тепловозом. А от з цим ніхто суперечити не збирається.





Эмх-3 - самый мощный тепловоз в мире. СССР.

Эмх3 чи просто Эмх, він же Юм005.


 


Рік побудови 1926. Всього збудовано – 1 (один). За дорученням Партії і Уряду, як тоді говорили, мусив мати механічну (!) передачу. Потужність німецького дизеля MAN6 45/42 – 1200 кс. Конструкційна швидкість 55 км/год. 

Будувався в 1924-1926 роках на заводах Гогенцоллерн (Дюссельдорф, Німеччина). Коробка передач була сконструйована інженерами Круппа в Ессені (Німеччина), електромагнітні муфти до неї спроектував і виготовив завод Магнет Верке (Айзена, Німеччина).

В 1927 році після ходових випробувань тепловоз відправили в СССР, на тепловозу базу Любліно. Потім він чотири роки експлуатувався на Московсько-Курській залізниці.

Керування механічною коробкою передач вимагало від машиніста тепловоза великої уваги. Щоб перемкнути передачі, йому доводилось підганяти частоту обертання валу дизеля до частоти обертання шестерень механічної передачі. Для цього в кабіні машиніста навіть був встановлений спеціальний тахометр. У випадку нечіткої синхронізації частот шестерні пошкоджувались, або й просто ламались. Перша поломка сталася через 33 тис. км пробігу, друга ще через 63 тис. км. Після цього вирішили не турбувати герра Круппа і виготовити шестерні на отєчєствєнному заводі «Шестерня». Ці пропрацювали аж… 5 тис. км. Після цього було вирішено не експериментувати з радянським і знов звернутись до Круппа.

Врешті, щоб не мозолити очі москвичам, добряче намучившись, тепловоз у 1931 році відправили на «виселки» в Ашхабад, де він певний час ходив під потягами. Коли ж на Ашхабадській залізниці стали з`являтись тепловози з електропередачою, він був відставлений від регулярної служби. Слугували «відставці» окрім поломок механічної передачі ще й часті розриви потягів при переключені з одної ступені передач на іншу, та відносно низька максимальна швидкість в тяговому режимі – 48 км/год. 

Незважаючи на всю хибність шляху механічних передач для потужних тепловозів ще в 1929 році начальник тепловозної бази НКПС (Народний комісаріат путєй сообщенія) С.С.Терпугов вимагав побудови ще одного тепловоза, а потім і великої партії таких же локомотивів. У 1934 році Локомотивопроект Народного Комісаріату важкої промисловості навіть спроектував вдвічі потужніший тепловоз (2200 кс) та цей проект з якихось причин не був реалізований. Можливо здоровий глузд таки переміг.



Яким чином цей витвір міг стати найпотужнішим в світі російським тепловозом? Для тих, хто ще не розібрався, поясню. При проголошенні про найпотужніший у світі опускається, що цей тепловоз мав механічну передачу, що для магістральних тепловозів є чистою дурницею. У всьому світі, та й потім у СРСР магістральні тепловози випускались з електропередачою (іноді з гідропередачою, в основному малопотужні маневрові). Тому таке «чудо техніки», перше і останнє, реально може числитись найпотужнішим в світі.

Спадає на думку, що далеко не кожна країна настільки гордиться навіть нежиттєздатними виробами, волаючи на весь світ, що вони таки були першими. Як правило, це трапляється, коли пред`явити світу особливо і нічого. Зате чужі експерименти розтирати ой як цікаво. Пам`ятаю статтю «Мертвородженные монстры» про німецьку експериментальну техніку 40-х років ХХ ст. Там дійсно були химерні і нестандартні конструкторські рішення, проте іноді навіть дуже і дуже цікаві як по задуму так і в експлуатації. Багато з цих розробок та задумів, втілити які в Німеччині вже не було ні часу ні можливостей, послужили базою для розробок озброєнь в СССР, США та інших країнах.

А як у них? З найпотужнішим тепловозом світу (звісно з електропередачою) американці «запізнились». А точніше збудували його тоді, коли він був їм потрібен. Найпотужніший, найдовший і найважчий односекційний тепловоз світу EMD DDA40X був випущений на рейки компанії Union Pacific у 1969 році для заміни 25 надпотужних паровозів "Big Boy". По 1971 рік всього було збудовано 47 таких тепловозів.

Потужність V-образного 16-ти циліндрового дизеля EMD 645E3A-  2х3300 к.с. Конструкційна швидкість – 90 миль/год.



При пробігу в 1 000 000 миль (не кілометрів) він потребував великого обслуговування, і з появою більш ефективних SD40-2 всі 47 локомотивів були виведені в резерв. Проте на початку 1984 р. компанія Union Pacific повернула 25 одиниць на службу, а 15 остаточно списали в червні того ж року. В травні 1985 року всі діючі одиниці були знову виведені в резерв.



Із цих 47 (так і хочеться сказати самураїв) один продовжує експлуатуватись і по нині, а 13 шт. знаходяться в музеях.



Совки в «виставкових війнах» звісно відступати не збирались, і швиденько взялися творити «отвєт Чемберлєну». 

В 1984 р. ВО «Ворошиловградтепловоз» (нині розорений вщент «Партією регіонів» «Луганськтепловоз») сотворив, як знов таки заявлено, найпотужніший у світі (ну звісно, як же інакше) односекційний тепловоз ТЭ136, який мав дизель потужністю 6000 к.с. (нагадаймо, EMD 645E3A-  2х3300 тобто 6600 к.с. в секції). Тепловоз був восьмивісним, вагою 200 т, конструкційна швидкість 100 км/год.


Яка ж доля цього чуда техніки? Адже український тепловоз був реально непоганий. Чи він випущений в сотнях екземплярів, які тягали мільйони тон вантажів? Аякже. 
Тепловоз ТЭ136-0001 у 1985 р. здійснив рейс по маршруту Ворошиловград (Луганськ) – Ленінград – Москва – Ворошиловград. В 1984 р. у зв`язку з 60-тиріччам тепловозобудування в СССР демонструвався в Москві та в Ленінграді, в 1986 р. на Міжнародній виставці «Залізничний транспорт-86», а в 1987 р. на Виставці досягнень народного господарства СССР, на виставці «Машинобудування – 70-тиріччю Великого Жовтня». Були також виготовлені ТЕ136-0002 та здвоєний 2ТЕ136-0001. 
У 1997 р. ці тепловози були продані на металобрухт і порізані – у травні ТЕ136-001 


та ТЕ136-002 у червні.


Одна секция 2 ТЕ136 застрягла на запасних коліях і чекає на порізку.



Занавіс.





Самый быстрый тепловоз. ТЭП80-002. 273 км/ч. Тоже наш.

ТЭП80. Роки побудови 1988-1989. Всього збудовано 2 (два). Потужність дизеля 6000 к.с. 



На одному з перегонів було встановлено максимальну швидкість 271 км/год. – СВІТОВИЙ РЕКОРД ДЛЯ ТЕПЛОВОЗІВ!!!! Проте в «Книгу рекордів Гіннеса» не занесений і вважається таким, що заявлений виробником.

Відомостей про промислову експлуатацію нема. Фраза із довідника взагалі сильна, як для рекордсмена: «Из заказанных МПС двух тепловозов, получивших обозначение серии ТЭП80, первый тепловоз ТЭП80-0001 собственным ходом пришел на станцию Щербинка и демонстрировался на Международной выставке "Железнодорожный транспорт-89"».



В якому стані ниньки рекордсмен і чому мене смішить оте «своїм ходом» – найкраще скаже фото, на одному з яких на борту тепловоза навіть можна прочитати запис про той рекорд, та кілька інших фоток. А шо, на виставці показали, Америці дуль натикали за «народні» гроші та й будя ^_^







А що у них? Американці при побудові найшвидших локів від паровозів перейшли одразу до електровозів, тому візьмемо за приклад англійський InterCity 125.



Перший серійний тепловоз №43002 був випущений наприкінці 1975 року. У складі InterCity 125 – два тепловози з електропередачою British Rail Class 43 потужністю 2250 к.с. та 7-8 пасажирських вагонів British Rail Mark 3. 

Розташовані тепловози за принципом наших дизель-потягів, один попереду – другий позаду, щоб не переганяти тепловоз при зміні напрямку. Окрім того, два слабкіших тепловози значно надійніші, ніж один надпотужний. У випадку аварії потяг спокійно добереться до станції і на одному дизелі. Випускались InterCity 125 до 1982 року. За цей час було випущено 95 составів, для котрих збудували 197 тепловозів Class 43.

12 червня 1973 р. прототип InterCity 125 – тепловози British Rail Class 252 під номерами 43000 та 43001 установили світовий рекорд швидкості для дизель-потягів розігнавшись до 230,5 км/г (143,2 миль/г). InterCity 125 також утримує світовий рекорд швидкості серед дизель-потягів з повною загрузкою пасажирами (для порівняння, для рекордного забігу ТЕП80 слідував резервом, як кажуть залізничники, тобто не мав при собі жодного вагона, навіть пустого). Абсолютний рекорд швидкості серед дизельних потягів InterCity 125 побив 1 листопада 1987 р., розігнавшись до 238 км/г (148 миль/г).
Знаходяться потяги InterCity 125 в експлуатації і по нині, позиціонуючись як швидкі, комфортабельні та дешеві.





Цікаво було би все-таки підрахувати, скільки тих «народних грошей» в СССР було викинуто в трубу, на надування щік та намагання показати оту Кузькіну мать. 

Зате в СРСР вміли розважатись ось так: взяли хороший тепловоз і хороший автомобільний ракетовоз, схрестили їх за допомогою алхімічного елемента - купи "народних" рублів, і отримали нєчто, яке у мріях мало би себе вести отак: 







В реалі все виявилось значно веселіше, це "нєчто" навіть по асфальту не могло рухатись без допомоги потужного тягача та не менш потужного штовхача. 





Покатали, посмішили людей, і задумались, а нафіга воно було потрібно? Тоді когось осінило: знаю! Це ж бродячий (ні, не замок Хаула) тепловоз-електростанція для бездоріжжя! Йому рейки не потрібні! Тим більше, якщо рейки ось такі: ^_^





І закотили те "нєчто" двома тягачами назад в інститут, де воно народилось, і поставили на вічну стоянку, де воно і понині стоїть. 



В наступному випуску читайте "Наш паровоз впєрєд лєтіт! В коммуне остановка!"

субота, 20 лютого 2016 р.

Дума про пістолет

Одного разу дід сказав онуку: "Синок, у кожного мужчини в житті настає момент, коли він перестає розмахувати кулаками і береться за пістолет. Це значить, що він стає надто старим, щоб постояти за себе...

Я ношу пістолет не для того, щоб вбивати людей.
Я ношу пістолет для того, щоб не бути вбитим самому.

Я ношу пістолет не для того, щоб лякати людей.
Я ношу пістолет тому, що цей світ часто буває надто страшним.

Я ношу пістолет не тому, що я параноїк.
Я ношу пістолет тому, що в цьому світі існують цілком реальні загрози.

Я ношу пістолет не тому, що я злий.
Я ношу пістолет тому, що я прожив достатньо довго, щоб побачити зло в цьому світі.

Я ношу пістолет не тому, що я ненавиджу уряд.
Я ношу пістолет усвідомлюючи, що уряд не всесильний.

Я ношу пістолет не тому, що я сердитий.
Я ношу пістолет тому, що не хочу ненавидіти себе до кінця життя за те, що одного разу виявився неготовим.

Я ношу пістолет не тому, що хочу застрелити кого-небудь.
Я ношу пістолет тому, що хочу померти в глибокій старості в своєму ліжку а не десь на обочині дороги завтра вдень.

Я ношу пістолет не тому, що я ковбой.
Я ношу пістолет тому, що коли помру, і попаду на небеса, я хочу стати ковбоєм.

Я ношу пістолет не тому, що хочу почувати себе чоловіком.
Я ношу пістолет тому, що чоловік знає, як потурбуватись про себе та своїх близьких.

Я ношу пістолет не тому, що почуваюся неадекватним.
Я ношу пістолет тому, що буду неадекватним, опинившись беззбройним перед кількома озброєними виродками.

Я ношу пістолет не тому, що мені це подобається.
Я ношу пістолет тому, що люблю життя і людей, котрі наповнюють його смислом для мене. 

Саме поняття "міліцейський захист" хибне. Міліція не захистить вас від злочину, вона тільки розслідує злочин після того, як він стався.





Трішки історії.

У 1929 році в Радянському Союзі був встановлений контроль над вогнепальною зброєю. З 1929 по 1953 рр. Понад 20000000 інакомислячих, котрі були не в змозі захистити себе, були арештовані і страчені.

В 1911 р. в Туреччині був встановлений контроль над вогнепальною зброєю. З 1915 по 1917 рр 1500000 вірмен, котрі були не в змозі захистити себе, були оточені і знищені.

Німеччина встановила контроль над вогнепальною зброєю в 1938 р. і з 1939 по 1945 рр 13000000 євреїв та представників інших народів, котрі були не в змозі захистити себе, були знищені.

Китай встановив контроль над вогнепальною зброєю в 1935 р. З 1948 по 1952 р. 20000000 політичних дисидентів, котрі були не в змозі захистити себе, були знищені.

Гватемала встановила контроль над вогнепальною зброєю в 1964 р. З 1964 по 1981 рр. 100 000 індійців майя, котрі були не в змозі захистити себе, були знищені.

Уганда встановила контроль над вогнепальною зброєю в 1970 р. З 1971 по 1979 рр. 300 000 християн, котрі були не в змозі захистити себе, були знищені.

Камбоджа встановила контроль над вогнепальною зброєю в 1956 р. З 1975 по 1977 рр. 1 000 000 освічених людей, котрі були не в змозі захистити себе, були знищені.

Всього в ХХ ст. із-за контролю над вогнепальною зброєю було схоплено і знищено 56 мільйонів чоловік. Ці дані ви ніколи не почуєте від політиків та гуманістів.




Трішки цитат про зброю і населення

Людям різних провінцій суворо забороняється володіти мечами, короткими мечами, луками, списами, вогнепальною зброєю та іншими видами зброї. Таке володіння зброєю ускладнює збір податків та мит, а також сприяє зародженню повстань. Тойотомі Хідеоші, сегун. (1588 р.)

Жоден раб не повинен зберігати чи переносити зброю, якщо в нього немає письмового наказу господаря або якщо він не знаходиться в присутності господаря. "Білль про рабів" (Вірджинія, 1779 р.)

Селищам, в яких переховується зброя ... оголошувати вирок про вилучення заручників і розстрілювати таких у випадку не здачі зброї. У разі знаходження прихованої зброї розстрілювати на місці без суду старшого працівника в родині. Повноважна Комісія ВЦВК (1921р.)

Закони, що забороняють носіння зброї... роззброюють тільки тих, хто не має наміру скоювати злочину. Вони допомагають нападаючим і шкодять їх жертвам, вони сприяють, а не перешкоджають вбивствам, бо напад на неозброєну людину не такий ризикований.
Чезаре Беккаріа

Роззброїти людей ... кращий і найбільш ефективний спосіб поневолити їх.
Джордж Мейсон

Невже ми досягли того приниження та деградації, що нам не можна довірити зброю для нашого самозахисту? ... Якщо справжньою метою наявності такої зброї є наш захист, то в чиї руки було б найдоречніше і безпечніше для нас довірити таку зброю, як не в наші власні руки?
Патрік Гентрі

Жодна людина не повинна вважати себе нулем і не вірити в те, що він може якось змінити стан справ у цьому світі.
Барух

Заборона на зброю не роззброює злочинців. Вона їх привертає.
Уолтер Мондейл

Німці, які бажають користуватися зброєю, повинні вступати в СС або СА. Звичайним громадянам зброя не потрібна, оскільки володіння нею не служить цілям держави.
Генріх Гіммлер

Самозахист, писав в 18 столітті юрист Уїлліам Блакстоун - це "природне право, якого жоден уряд не може позбавити, оскільки жоден уряд не може захистити індивідуума в хвилину небезпеки". Нинішній уряд наполягає на володінні монополією на використання сили, але може застосовувати її лише проти законослухняних громадян. Практично знищивши право на самозахист, він знищив сильний засіб відлякування злочинців: людей, здатних за себе постояти.

Такий потужний аргумент, як пістолет, що лежить у кишені, на мій погляд, тільки оздоровить суспільство, зробить людей більш відповідальними за свої вчинки. Підвищить статус і самосвідомість людини щодо держави та бюрократа, що представляє цю державу ... Нарешті, просто знизить рівень насильницької злочинності, оскільки ніщо так не гальмує злочинця, як невідворотність покарання. А в цьому випадку, невідворотність для бандита може наступити просто "не відходячи від каси".
Марія Свєшнікова (доктор психологічних наук)

Українське сьогодення:

четвер, 11 лютого 2016 р.

[4 СТИХІЇ] - Інтерв`ю з Superpixie

Перепост інтерв`ю, свого часу взяв UkrainianGuerilla у Інарі, вона ж  Superpixie. Якраз на півріччя...

Sweet child in time
you'll see the line,
The line that's drawn between
good and bad
See the blind man
shooting at the world
Bullets flying,
taking toll
 
Child in Time, Deep Purple


У древні часи, коли люди ще не обзавелись кавоварками та фенами для волосся ніг, було повір*я, ба ні, навіть цілі наукові та філософські трактати писались про те, що усякого роду матерія є поєднанням 4 фундаментальних елементів-стихій, і в тій чи іншій пропорції вони здатні утворювати будь-що з нашого матеріального світу.

Повітря, вогонь, земля, вода... Та одного разу ті учені мужі так собі обміркували, і вирішили що 4 якесь негарне число. Ай справді, фєлосав нйє аріфмйєтік нарахували що 13=4 а 4=3+1=13 чортова дюжина, все таке кошмар, 4 - число смерті, яке навіть сучасні мехароботизовані жителі островів Хоккайдо та Хонсю можуть спостерігати лише в холодному поту з-під ковдри. 4 ніяк не може дати життя, занадто бурхливі та руйнівні сили вирують у них, і скоріш за все вони один одного просто переб*ють аніж щось створять.




Тут і виникла ідея про магічний, божествений 5 елемент - диетиловий Ефір. Щось настільки чиста та заворожуюче, що здатне заспокоїти навіть такі надпотужні сили як 4 стихії.

Про що я узагалі говорю, і як в цьому розібратись? Кажуть що із середини завше ліпше розібратись як воно є. Недарма один американський ліворадикал, після попадання у застінки буцигарні в КНДР розкаявся у гріхах перед Дядьком Семом, та почав просити щоб його витягнули звідти.

Тому давайте погрюкаємо у двері та покличемо той самий 5-елемент - е-матеріальне втілення добра, дитячої наївності та самобутнього творчого духу, що витає просторами еУкраїни




UkrainianGuerilla: Чимало філософів, а разом із ними - і рядових людей звинувачують світ у нестачі яскравих барв, але разом з тим витає думка, що наш світ - це те, що ми самі у ньому створюємо.
Що можна сказати напевно - це те, що твої казочки помітно покращують навколишнє середовище в цій скромній грі.
Яким чином тобі вдається перетворити на казку навіть 4.5 бітний рудмінський світ?

Superpixie: Дякую за гарні слова про те, що я роблю, творю, автору завжди приємно, коли є зворотня реакція його праці.
Цілком згодна з висловлюваннями, що світ стає сірішим і від того нецікавим, але він і справді такий, яким ми його робимо, тобто від нашого внутрішнього світу, стану душі, настрою, буде залежати те, як ми будемо сприймати зовнішній світ
Власне це і є відповідь на твоє питання - казка живе в мені, я люблю казку, люблю творчість, а творчість не можлива без мрії, казки, на моє переконання. 
От і намагаюсь ділитись тою казкою з іншими, кому це цікаво, хто ще не став циніком, у кого не зачерствіла душа

Якщо буде щось не зрозуміло з того, що я кажу, то уточнюй, бо мені часто закидають, що я не завжди говорю зрозуміло ))))

UkrainianGuerilla: люди зазвичай бояться пірнати у глибини невідомого, а замість того плавають по поверхні. А як ми знаємо - по поверхні плавають лише дрова, трупи і шоколадки рошен

Але вважаючи на все вищенаписане - чому саме еРепаблік? Є чимало гуртів, спільнот, клубів, де талановиті люди діляться своєю творчістю з читачем. Поява ж такого позитивно-казкового персонажа в такому дні здається неймовірною, як промінь сонця у царстві темряви.

Superpixie: По-перше, якось не приходило в голову знаходити такі творчі гурти, та й творчі люди самі можуть собі раду дати з тим сірим світом, тобто творчі люди, мені здається, самодостатні. А по-друге, еРепаблік манила своєю обіцянкою відвести мою українську душу і спалити раз-другий ту осоружну Москву. Але з Москвою якось склалось занадто пізно, коли мої пристрастрі трохи пригасли.
Звісно, коли я прийшла на еРепаблік я не думала писати, я хотіла битися і палити Москву. Але якось так склалося, що моя потреба творити, відразу почала реалізовуватись. Я прийшла на еРепаблік тоді, коли олди затіяли роздачу голда новачкам, після таких несподіваних і приємних подарунків, я не змогла не подякувати. Так народився мій перший номер газети, а потім пішло і поїхало.





UkrainianGuerilla: Зараз звісно набіжить чимало небайдужих до цієї теми людей=)

Але залишимо е-земні бійки простим е-смертним, і поринемо кудись за обрій=) От наприклад: у древні часи люди вірили, що світом панують 4 різні стихії, і навіть стверджували що усі матеріали складаються з тої чи іншої пропорції цих фундаментальних субстанцій: повітря, води, вогню та землі. Деякі навіть домішували туди ще 5 елемент - ефір божественного походження
Будову елементів залишимо усяким хімікам-фізикам-мудрагелям, а поговоримо про людську душу. Ніколи не здавалося, що людей можна поділити на такі-собі групи за духом?
Там от, є будівничі, є воїни, є митці і є пофігісти=) ну і просвітлені буддисти=)


Superpixie: Світ дуже різноманітний, чим він і гарний, а відповідно люди так само різні і дух мають різний, я з тобою цілком в цьому згодна. Дух, як мені бачиться, залежить від стану душі, тобто що любить людина чи не любить, чим вона наповнюється чи навпаки відмовляється наповнюватись, а відповідно тоді починають це робити за неї, які інтереси має людина, в решті решт з ким спілкується, бо наше оточення так само формує душу, впливає на дух
А з приводу того, що людиною управляють стихій, то на Сході цьому багато приділяли увагу, їхня медицина досить вдало діагностувала і лікувала людей, спостерігаючи за рухом стихій в людині. Правда, мені це не цілком зрозуміло, але я не медик, хоча можливо сучасні медичні знання ще більш незрозумілим зробили для мене таку діагностику )))

UkrainianGuerilla: А тепер такий бліц: розташуй швидко 4 стихії у будь-якому порядку

Superpixie: це тест? вогонь, вода, повітря і земля. і що ти мені скажеш на таке розташування? ;)


UkrainianGuerilla: ні=) Насправді, мною готується цикл статей про персонажів, які на мою думку уособлюють ту чи іншу стихію, і з твоєї легкої руки було визначено порядок, в якому вони видаватимуться=) Тобі же присвоєно, як образу-втіленню добра та дитячої наївності бути символом 5-ої сили - божественного ефіру=)Саме тому ти найперша у списку, і тобі надано право їх розташувати


Музична пауза!


Цю статтю я почав з пісні Deep Purple - Child in Time - динамічній пісні, яка з дитячого плачу плавно переходить у божевільний вир пристрастей

Дим над водою, пісню про йолопа з сигнальною ракетницею який спалив ціле казино, яку не задушиш не задавиш, і якою сотні тисяч гітаронубів кохають мізки продавцям гітар варто звісно згадати, що я і зробив.

Кажуть що Глибокопурпурні без Річі то як село без церкви, з цим важко не погодитись, але все-таки хотілось би відмітити Іноді я хочу поволати - трагедія життя, коли ти вчора увечері познайомився з файною діукою з Хішпанії, а сьогодні вранці прокидаєшся казна-де і бачиш тест на вагітність записку-прощання на мові, яку ти будучи опецькуватим лоботрясом так і не зміг осилити у школі.

До аресналу роцкерів-ньюфагів-недобитих романтиків додаю Солдата Удачі. Грається легко, сльози ллються рікою, головне знайти другого балалаєчника, щоб грав в унісон чи в будь-який вухосприятливий інтервал на соло.

Вйо назад до інтерв*ю


Узагалі, розподілити стихійні характеристики вийшло досить таки легко, бо 3 з 4 кандидаток в жертви інтерв*ю уже натякнули на свою "расову належність" в ніках.

Втіленням повітря - невловимої сили, яка одразу всюди та ніде, що пурхає як муза в неоковирній висоти стала, як ти уже здогадалась, твоя сестра - Повітруля=)

Superpixie: це правильна характеристика, хоч якось і звикла до неї різної та й коли багато часу з кимось проводиш людину сприймаєш трохи по-іншому, ніж здається оточуючим.



UkrainianGuerilla: Символ вогню - Рамунолум. Її нік пов*язаний із сонцем, таким великим вогнищем навколо якого водять хороводи усякі планети, та й вона сама багато кому задала непоганого жару=)

Superpixie: теж можу згодитись, мені здається, що її зсередини пече вогонь всяких пристрастей, тому це відбивається на її рішучих діях та спілкуванні з людьми

UkrainianGuerilla: Безперечно. З кількох розмов із нею я можу впевнено сказати, що незважаючи на свій юний вік, їй не раз доводилось загартовуватись у такому пеклі, що мало хто б міг би це вистояти.





Символом землі на мою думку є Ромашка. В свій час я досить таки багато часу провів з неї "під одним дахом", і можу відмітити в неї дивний талант - за що вона не береться - воно починає цвісти, і розростатись, а як вона піде - все висохне та розвалиться. А подивившись на те, як розрісся Арес, поневолі страшно стає. До речі, це теж символічно - бог війни силами свого меча добуває тонни добрива для плодючих полів

Superpixie: з Ромашкою я не знайома, тому важко щось сказати, але, думаю, що ти правий, бо саме про Ромашку говорять, як про центр Аресу





UkrainianGuerilla: Ну і втіленням води я обрав Зену Варріор. Вода - символ вічності та нездоланності, а дивлячись на її стаж та невмируще МЮ ЕМС, яке на відміну від тої же Уармі не переживало клінічної смерті, і завжди заповняло собою усі керівні місця. І навіть коли їх якимось дивом виженеш звідти - вони потім повертаються назад, могутнім цунамі=)

Superpixie: мені важко Зену віднести до води, хіба що до гірського потічка навесні, тоді вони розливаються=) Мені здається, більше відноситься до неспокійної, бурхливої води, в чомусь навіть руйнівної.

UkrainianGuerilla: Звісно, лідер такого військового загону як ЕМС не може просто бути інакшим, але як додаткові аргументи щодо моєї позиції можу навести те, що вона просто зазвичай ще й небагатослівна, її інтерв*ю мабуть найкоротше, тому мені вона і уявилась у образі сили, яка тихо та наполегливо робить свою справу, а як їй хтось стане на заваді - влаштує таку Фукусіму що ніщо не врятує=)

Ну а тепер знову повернемося до твоєї особи=) Тебе призначили заступником міністра мінкульту, а це значить що нашу державу чекає "золотий вік" культури, і твої казочки радуватимуть наші очі мабуть частіше. Є якісь плани, ідеї щодо прикрашення нашого болотця=) ?







Superpixie: Про "золотий вік" я би певно не стала говорити, будемо працювати, а там по нашій роботі будемо уже й характеризувати час ))) А от з приводу казочок, то прийдеться розчарувати, бо це справа приватна, а Мінкульт має свої задачі і обов'язки перед е-громадянами.
Є у нашої команди певні плани, маємо надію, що те, що будемо робити, знайде відгук в серцях нашого е-суспільства
Он вийшла же стаття пані Міністра культури, де вона розказала більш детально про плани нашої команди, тому зараз немає сенсу повторювати

UkrainianGuerilla: Ну і тоді наостанок - чого ти побажаєш панам громадянам еУкраїни? В сенсі, що треба зробити щоб у нас лад нарешті був=) ?

Superpixie: Мабуть побажаю менш говорити про "унилую браузерку", бо тоді і справді гра може стати нудною, побажаю позитивного мислення і сприйняття світу, тоді з часом і казка в душі відродиться, бо казка - це прерогатива дітей, а от вони, як ніхто уміють радіти життю, сміятися, бути щирими, відкритими до пізнання, не залежно від обставин. Отже, побажаю всім громадянам еУкраїни згадати, що це гра і згадати як вони уміли бавитись, коли були дітьми



Ну що ж, до побачення любі читачі! Цією статтею відкривається цикл інтерв*ю яскравих особистостей, різних за природою але схожих за цілеспрямованістю та могутністю, дівчат-гравців, які заснували свої власні світи на тлі темної рудмінської безвиході, у визначеному Superpixie порядку:

-r1mun0lum
-Zena Warrior
-Povitrulya
-romashka574

Також хотілось би от відмітити феєричну справедливість модераторів, які видалили мою попередню цілком безневинну на мою думку статтю, витягнуту в топ звичайними гравцями, яка вийшла з ефіру ще позавчора та ігнорують статті з відвертими порушеннями правил еРепаблік, притягнені в топ Вотерсклабом. Плато вам суддя.

UkrainianGuerilla

P.S. Окультурся-читай статтю мінкульту - http://www.erepublik.com/uk/article/-1344-2485956/1/20
Колядуй щиро і з душею, а не як зварич
бо люструємо